Pääsisältö
Haminan PalloilijatHyvinkään TahkoImatran Pallo-VeikotJoensuun MailaKankaanpään MailaKempeleen KiriKiteen Pallo -90Koskenkorvan UrheilijatKouvolan PallonlyöjätManse PP, TamperePattijoen Urheilijat, RaaheSeinäjoen JymyJussitSiilinjärven PesisSotkamon JymyVimpelin Veto
Logosta etusivulle
Fera, RaumaHyvinkään TahkoJoensuun MailaKempeleen KiriKirittäret, JyväskyläLapuan VirkiäManse PP, TampereMynämäen VesaPesä Ysit, LappeenrantaPesäkarhut, PoriRoihuttaret, HelsinkiSeinäjoen Maila-JussitSiilinjärven Pesis
  • Logosta etusivulle

  • Etusivu
  • Uutiset
  • Joukkueet
  • Stadionit
  • Säännöt
  • Videot
  • Ottelut
  • Supercup
  • Yhteystiedot

  • Etusivu
  •  /  Uutiset
  •  /  Harri Liekola siirtyy Kouvolan Pallonlyöjien junioripäälliköksi

10.2.2017


Toiminnanjohtaja Jukka Rasimus ja junioripäällikkö Harri Liekola ohjaavat KPL-laivaa kohti uusia urotekoja. Kuva: Kouvolan Pallonlyöjät.

Harri Liekola siirtyy Kouvolan Pallonlyöjien junioripäälliköksi

Harri Liekola, 34, aloittaa Kouvolan Pallonlyöjien junioripäällikkönä 15. helmikuuta. Seuran oma kasvatti on koulutukseltaan sosionomi ja työskennellyt aiemmin lasten ja nuorten parissa lastensuojelussa sekä nuorisotyössä.

Seuran viestintävastaavan tehtäviä kaudesta 2013 hoitanut Liekola lähtee innoissaan kehittämään KPL:n juniorityötä.

– Junioripäällikön työstä on puhuttu jo jonkun aikaa ja nyt siihen avautui loistava mahdollisuus. Olen erittäin innoissani, kun pääsen työskentelemään Koplassa.

– KPL:n junioritoiminnassa on ollut hyvä tekemisen meininki jo pidemmän aikaa. Siitä iso kiitos Eero Pitkäselle ja lukuisalle joukolle vetäjiä ja vanhempia. Oma ja seuran tavoite on kasvattaa juniorimääriä. Uskon meillä olevan siihen hyvät mahdollisuudet.

Toiminnanjohtaja Jukka Rasimus haluaa Kouvolan Pallonlyöjien olevan omalla tekemisellään yksi pesäpalloyhteisön suunnannäyttäjistä.

– Seuratoiminnan kehittäminen vaatii pitkäjänteistä työtä. Uskon, että Liekola tuo siihen omalla panoksellaan uusia asioita.

Kouvolan Pallonlyöjät palkittiin Kymenlaakson Urheilugaalassa vuoden nuorisourheiluseurana. Kilpailullisten onnistumisensa lisäksi KPL toteutti menestyksekkäästi Pesis menee kylille -hankkeen.

Junioripäällikön palkkaamiseen seura sai 10 000 euron tuen Pesäpalloliitolta.

Aiheesta lisää

Kouvolan Pallonlyöjien kotisivut

Uutiset

/

Suomi poikkeusoloissa – urheilu on tärkeää, mutta edellyttää erityistä vastuullisuutta kaikessa toiminnassa!

2.3.2021

Valtioneuvosto on todennut yhteistoiminnassa tasavallan presidentin kanssa Suomen olevan poikkeusoloissa, valmiuslain 3 §:n 5 kohdassa määrittämällä tavalla, koronavirustilanteen vuoksi.

Ole

Liity urheilutähtien mukana Suomen maajoukkueeseen – ainoa ehto jäsenyydelle on urheiluseuran tukeminen!

22.2.2021

Koronapandemian aiheuttama poikkeustilanne on ajanut urheiluseurat ahtaalle. Nelonen Media, lajiliittoja, kuten Pesäpalloliitto sekä joukko tunnettuja urheilunimiä kutsuvat suomalaiset tukemaan seuroja ja lunastamaan näin paikkansa Suomen maajoukkueessa.

Sami

Sami Österlund JoMan urheilutoimenjohtajaksi: ”Haaste on iso, mutta myös todella inspiroiva”

22.2.2021

Joensuun Maila tiedottaa uudesta ja vahvistuneesta organisaatiostaan. Miesten edustusjoukkueen valmentajaksi ja kakkospelinjohtajaksi tullut Sami Österlund, 31, ottaa vastaan myös seuran urheilutoimenjohtajan tehtävät 2+1-vuotisella sopimuksella.

Superpesis

Robert Huberin tie 2, 2. krs
01510 Vantaa
Yhteystiedot
Materiaalisalkku

Superpesis Facebook
Superpesis Youtube
Superpesis Twitter
Superpesis Instagram
Pesis.fi